NOVÝ VÍKENDOVÝ TVOŘIVÝ KURZ: RŮZNÉ TECHNIKY ZPRACOVÁNÍ OVČÍ VLNY

Milí přátelé farmy a milovníci tradičních řemesel a kreativity,

S radostí vám nabízíme nový víkendový kurz zážitkového tvoření s vlnou. Po úspěchu již zavedeného kurzu spřádání vlny na kolovratu jsem se rozhodla rozšířit naši nabídku o nový, intenzivní celovíkendový kurz, který vás zasvětí do kompletního zpracování ovčí vlny. Chceme vám umožnit nahlédnout do fascinujícího světa tradičních řemesel a naučit vás, jak z vlny vyrobit úžasné výrobky vlastníma rukama. 

Připravili jsme pro vás bohatý program, který vás provede nejrůznějšími technikami zpracování ovčí vlny od surové vlny po hotový výrobek. Seznámíme se s přípravou vlny k dalšímu zpracování, suchým i mokrým plstěním vlny, předením na kolovratu a tkaním na tkalcovském stavu.

Co tento kurz nabízí?

Naše nová nabídka je navržena tak, aby vás provedla každým krokem a různými způsoby zpracování ovčí vlny. Na začátku probereme teoretické informace o získávání a přípravě vlny a potom už budeme jen tvořit a tvořit. Naučím vás techniky mokrého a suchého plstění, předení na vřetánku i na kolovratu a tkaní na stavu. Za vaši šikovnost, zručnost a trpělivost sás bude na konci každého procesu odmění vlastnoručně vyrobené dílko, které vám bude tento příjemně strávený čas připomínat i po návratu domů. 

Mokré a suché plstění

Při plstění se vlákna vlny spojují buď za pomocí mýdlové vody, nebo speciálních jehel. Vyzkoušíme si obě techniky a vyrobíme si brože a jiné šperky, víly a další postavičky, nebo třeba malebné obrazy

Suché plstění ovčí vlny

Předení vlny na vřetánku a kolovratu

Po zvládnutí plstění bude následovat seznámení se s uměním předení na vřetánku a kolovratu. Naučíme vás, jak správně ovládat kolovrat, jak připravit vlnu, jak udržovat správnou rovnoměrnost při předení a jak jednotlivé nitě spojovat ve vícepramennou přízi. Budete překvapeni, jak rychle se stanete pohotovými přadláky a jakou radost vám bude přinášet tvoření vlastních přízí.

Tkaní na tkalcovských stavech

Když se naučíte vyrobit si vlastní přízi, přijde na řadu další skvělé řemeslo – tkaní na tkalcovských stavech. Provedeme vás základy vazby a techniky tkaní a ukážeme vám, jak si můžete sami navrhovat jednoduché vzory. Uvidíte, že tkaní je tvůrčím procesem, který vám umožní vyjádřit vlastní kreativitu a vyrobit originální tkaniny.

Kapacita a cena kurzu

Chci zajistit, aby každý účastník dostal dostatečnou pozornost a péči, a proto jsme omezeni na pouze 5 míst. Cena za tento celodenní sobotní a nedělní program, který zahrnuje veškeré materiály potřebné pro kurz, je 17 000 Kč. Věřím, že tento kurz  za to stojí, protože odnášíte nejen nově nabyté znalosti a dovednosti, vlastnoručně vyrobené výrobky, na které budete pyšní, a zejména skvělý zážitek a vzpomínku na příjemně a kreativně strávené dny.

Termíny a ubytování

Pro účastníky, kteří chtějí strávit víkend na naší farmě a využít každou volnou chvilku prozkoumání okolní přírody, rádi doporučíme ubytování v nedalekém penzionu s pohodlnými pokoji a výhledem na malebný okolní krajinu Beskyd. Tak získáte možnost vychutnat si relaxaci po náročném, ale naplňujícím dni plném ručních řemesel.

Pokud jste zvědaví a chcete se přihlásit, neváhejte nás kontaktovat – máme jen omezený počet míst. Jsme nadšeni, že můžeme sdílet naše znalosti a dovednosti s vámi a těšíme se, že společně prožijeme nezapomenutelný víkend plný kreativity, tvoření a aktivní relaxace.

Máte zájem o termín nebo kurz pro svou skupinu? Ozvěte se :-) Těším se na vás!