Jaký byl den otevřených vrat

Den otevřených vrat na naší ekofarmě vyšel skvěle, přišlo se k nám podívat odhadem 250-300 dobře naladěných lidí a to je prostě paráda! Akce se konala 1. září v rámci celodenní slavnosti ukončení prázdnin s názvem Gruň náš šumný jediný, kterou pořádala obec Staré Hamry.

U dětí měla největší úspěch projížďka ve vozíku připojeného za čtyřkolku. Svědčilo o tom jejich neustávající skandování “ještě, ještě, ještě,” kdykoli jízda přestala. Děti si u nás mohly vyrobit ovečku z vlny, nebo vyzkoušet tkaní na malém stávku. Ukazovali jsme také, jak se češe vlna a jak se přede na kolovratu. Cestu k nám dětem zpříjemnil chodníček po stopách ovečky valašky, který připravilo vedení obce. 

Jehněčí guláš chutnal tak, že téměř vzápětí zmizel. Výrobky z naší vlny si našly své obdivovatele i kupce. Zájemců o sledování stříhání ovcí a informace o jejich chovu během dne vůbec neubývalo. Ostříhali jsme přibližně 15 ovcí.

Ani odpolední přeháňka nám den nijak nezkazila, právě naopak. Nakonec dorazili Grunici spolu s jádrem kapely Ruky na dudy a rozjeli to tak, jako to umí jenom oni. Pár fotografií vydá za tisíce dalších slov, takže přidáváme a třeba zase někdy příště u nás :-) 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *